Tenis to forma sportu, która bardzo często jest wybierana przez rodziców dla swoich dzieci, nawet tych w wieku przedszkolnym. Tenis nie posiada dużego progu wejścia, można w niego grać w wielu miejscach, oraz sam sprzęt nie jest bardzo drogi i starcza nam na długo. W jakim wieku warto zacząć grać w tenisa, czy tenis to sport odpowiedni dla każdego, czy duża jest szansa na kontuzje w takim sporcie jak tenis? Kraków – jeżeli jest to miasto, w którym mieszkacie, i chcecie rozpocząć swoją przygodę z tenisem, to zapraszamy Was na stronę z naszą ofertą, a jeżeli chcecie uzyskać odpowiedź na powyższe pytania – to zapraszamy Was do dalszej części artykułu.

W jakim wieku warto zacząć grać w tenisa?

Tak naprawdę, jeżeli chcemy grać w tenisa dla rozrywki, to grę możemy rozpocząć w praktycznie każdym etapie naszego życia. Jednak jeżeli chcemy wychować nasze dzieci na prawdziwych mistrzów tego sportu. To warto już zacząć zapisywać je na treningi tego sportu nawet w wieku przedszkolnym. W tym wieku swoją przygodę z tenisem zaczęły właśnie przeróżne polskie, jak i światowe gwiazdy tego sportu. Wydatki na sprzęt do tenisa w takim wieku też nie są duże. Rakiety tenisowe dla dzieci w tym wieku są bardzo tanie, i starczają na kilka lat.

Czy tenis to sport odpowiedni dla każdego?

Do tego pytania idealne pasuje pierwsze zdanie z poprzedniego punktu. „Tak naprawdę, jeżeli chcemy grać w tenisa dla rozrywki, to grę możemy rozpocząć w praktycznie każdym etapie naszego życia”. Jeżeli chcemy po prostu przyjemnie spędzić czas z rodziną, z dziećmi, ze znajomymi lub nawet z kimś kogo dopiero poznaliśmy – to tenis jest świetnym wyborem. Jest to bardzo przyjemny sport, który nie wymaga dużych wydatków. Jeżeli chcecie nauczyć się dobrze grać w ten sport – to nauczy was tego dobra szkoła tenisowa. Kraków jest miastem, w którym prowadzimy naszą szkółkę tenisową, więc jeżeli poszukujesz profesjonalnych trenerów – zapraszamy.

Czy duża jest szansa na kontuzje w sporcie takim jak tenis?

W każdym sporcie występuje szansa, że nabawimy się jakiejś kontuzji, jednak w tenisie jest ona stosunkowo mała. Ponieważ nie posiadamy fizycznego kontaktu z naszym przeciwnikiem. Ważną rzeczą, która może zapobiec kontuzji jest odpowiednia rozgrzewka, oraz częste ćwiczenia poza treningami. Im bardziej jesteśmy wysportowani – tym mniejsza szansa, że nabawimy się kontuzji.