Szkolenia tenisowe dla dorosłych

W ośrodku Sport Factory Park  szkolenia prowadzone są przez doświadczonych i profesjonalnych trenerów z Akademii Kraktenis. Szkolenie  jest zgodne z metodyką opracowaną przez Międzynarodową Federację Tenisa (ITF)  skierowna jest do osób dorosłych. Program opiera się na założeniu, że dzięki wykorzystaniu specjalnie przygotowanego sprzętu osoby trenujące mogą w bardzo szybki i atrakcyjny sposób przyswoić sobie podstawy tenisa. W ten sposób bardzo szybko osiągnąć podstawowe umiejętności, które pozwolą cieszyć się pierwszą grą z partnerem.

Głównym celem programu jest to, aby każdy nowy gracz, potrafił  już na pierwszej lekcji serwować, grać wymiany i liczy punkty, a także:

  • znał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja
  • potrafił pewnie grać piłką zieloną na punkty na pełnym korcie
  • posiadał podstawową wiedzę z elementów taktyki
  • potrafił stosować i znał przepisy gry

Nabór do grup dla dorosłych odbywa się na bieżąco na każdym stopniu zaawansowania i trwa od września do czerwca. Osoby zainteresowane podjęciem takiego szkolenia prosimy o kontakt.

Czy wiesz że?

Ze względu na ogromne zalety ogólnorozwojowego treningu tenis ziemny cieszy się ogromną popularnością w świecie osób zajmujących się biznesem. Po stresującym dniu pracy sport przynosi rozluźnienie i pozwala spojrzeć na codzienne sprawy z dystansem. Treningi z trenerami Akademi Kraktenis udoskonalą Twoją technikę uderzeń, poprawią poruszanie się po korcie, poprawią ogólną motorykę i koordynację. Dzięki bogatemu zapleczu w Sport Faktory Park mecze i treningi tenisowe są miejscem spotkań i jednocześnie idealną okazją do rozmów biznesowych, ale w nieformalnej atmosferze.