Tenis ziemny jest dyscypliną sportową oraz olimpijską rozgrywaną na korcie tenisowym za pomocą rakiet tenisowych o wymiarach 68,5-69 cm dla osób dorosłych. Kort tenisowy w grze pojedyncza ma wymiary 23,77m na 8,23m aczkolwiek jest też rodzaj kortu nazywany kortem deblowym jest on szerszy o 2,74 m od kortu do gry singlowe. Tenis wymaga niesamowitej kondycji oraz lat przygotowań by grać w niego na wysokim poziomie. Zdobywanie punktów wygląda inaczej niż innych sportach, ponieważ by zwyciężyć potrzebne są wygrane dwa sety, a żeby zwyciężyć set potrzebne jest sześć gemów. By zdobyć gema wymagane jest zdobycie określonej ilości punktów, które zdobyć można za wygrywanie pojedynczych wymian. Miedzy setami są dwie minuty przerwy. Przed meczem rzucana jest moneta by wybrać kto serwuje jako pierwszy. Po wybraniu stron zawodnik ma dwie próby na za serwowanie. Tenis ziemny, może nie jest najpopularniejszym sportem w naszym kraju, lecz możemy pochwalić się kilkoma niesamowitymi osiągnieciami na koncie naszych tenisistów takich jak: 

Agnieszka Radwańska

Jedną z najbardziej znanych tenisistek w Polsce jest Agnieszka Radwańska urodzona szóstego marca 1989, zakończyła karierę w poprzednim roku a trenowała profesjonalnie aż przez trzynaście po lat. Zwyciężyła w dwudziestu WTA (Women’s Tennis Association) oraz dwa ITF (International Tennis Federation) razem ze swoim partnerem oraz jednocześnie trenerem . WTA to zawody dla samych kobiet, a IFT organizuje mecze dla kobiet mężczyzn oraz par, także na skali światowej. Grała prawą ręką używając pięciu palców.

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz urodzony jedenastego lutego 1997 roku, praworęczny tenisista, także używający pięciu palców do gry. Reprezentant Polski w ,,Pucharze Davisa” W 2016 zwyciężył turniej grupy światowej oraz po dwóch kolejnych latach zwyciężył w trzech grupach europejsko-afrykańskich. Zdobył złoty metal w mistrzostwach seniorów Polski.

Marta Domachowska

Marta Domachowska urodzona szesnastego stycznia 1986 roku, w grze pojedynczej wygrała aż 8 turniejów ,,ITF” a w grze podwójnej zwyciężyła jeden turniej ,,WTA” oraz 5 ,,ITF” (International Tennis Federation) stara się rozpowszechnić tenis ziemny na całym świecie by każdy mógł spróbować tej gry.

Podsumowanie

Tenis może nie jest jedym z bardziej popularnych sportów w Polsce jednak na pewno jest sportem warym zainteresowanie się nim.