Tenis jest dobrym wyborem na pierwszą dyscyplinę sportową dla prawie każdego dziecka. Dlaczego tyle rodziców decyduje się na zapisanie swojego dziecka do szkółki tenisowej? Jeżeli ciekawi Was ten temat – to zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Tenis dla dzieci. Kraków to jedno z miast, w których ten sport jest bardzo popularny.

Sporty często mają jedną rzecz wspólną – bardzo łatwo w nich o kontuzję. Jednak zupełnie inaczej jest w tenisie. W nim bardzo ciężko jest o jakiekolwiek kontuzję, pod warunkiem że gramy w odpowiedni sposób oraz nie wykonujemy gwałtownych manewrów. Ponadto, w większości sportów takich jak koszykówka czy piłka nożna do kontuzji dochodzi bardzo często podczas kontaktu z inną osobą – jednak, jak sami wiecie, w tenisie takiego kontaktu nie ma, i to jest właśnie głównym powodem, dlaczego jest tak mało kontuzji u tenisistów oraz tenisistek.

Tenis wzmacnia kondycję

Każdy sport rozwija cechy fizyczne – nie inaczej jest z tenisem. Dzieci grające w tenisa będą znacznie bardziej wysportowane niż dzieci, które nie uprawiają żadnego sportu. Warto jest tutaj znowu nawiązać do niskiej szansy na jakąkolwiek kontuzję – inne sporty takie jak piłka nożna, w których więcej się biega mogą bardziej wpływać na rozwój cech fizycznych u naszych pociech, jednak zagrożenie kontuzjami w innych sportach jest o wiele większe niż w tenisie, przez co tenis jest najbezpieczniejszym sportem.

Gra w tenisa wzmacnia koordynację

Tenis jest jednym ze sportów, które najbardziej rozwijają koordynację. Tenis dla dzieci jest dobrym wyborem, ponieważ pozwala to rozwinąć koordynacją oko – ręka, co bardzo przyda się w dalszych etapach życia – nawet w takich prostych czynnościach jak pisanie. Jeżeli zależy Wam na tym, żeby wasze dziecko było w jak najlepszej formie, żeby było zdrowe i przy okazji bezpieczne. To Tenis będzie świetnym wyborem na pierwszą dyscyplinę sportową. Dodatkowo, sprzęt do gry w tenisa nie jest drogi. Więc nie musimy wydawać fortuny żeby nasza pociecha miała zabawę przy grze w tenisa.