Czym jest tenis ziemny

Tenis ziemny to dyscyplina sportowa polegająca na przebiciu piłeczki na pole przeciwnika za pomocą rakiety tenisowej. Rozgrywka toczy się na korcie tenisowym. W tenisie ziemnym są trzy rodzaje gier, między innymi: pojedyncza (singlowa) polegająca na rozgrywaniu pomiędzy dwoma zawodnikami tej samej płci. Następna to podwójna (deblowa) jest to gra pomiędzy zespołem dwóch zawodników tej samej płci oraz mieszana (mikstowa), z zawodnikami różnej płci. Tenis ziemny jest jedną z dyscyplin odbywających się na Igrzyskach Olimpijskich.

O sprzęcie.

Do grania w tenisa ziemnego najważniejszym sprzętem jest rakieta jak i piłka, bo bez nich nic by się nie dało zrobić. W tenisa możemy grać w różnych rodzajach butów, ale najczęściej wykorzystuje się buty o płaskiej i szerokiej podeszwie. Ponieważ pomagają w utrzymać stabilizację podczas rozgrywki. Zawodnicy stosują także tłumiki drgań, które założone na naciąg powodująą poprawę czucia. Owijki są wykorzystywane do lepszego trzymania rakiety. Skoro jesteśmy przy sprzęcie opiszmy trochę rakietę i piłeczkę.  Rakieta jest przyrząd do gry w tenisa, składa się ona z rączki zawijaną owijką z naciągu jak i ramy. Jeśli chodzi o wymiary rakiety to ma następujące od 21-26,5 cala są to juniorskie, a od 27 do 27,5 są to normalne/seniorskie (wymiary podajemy w calach). Przejdźmy teraz do piłeczki . Jest połączenie dwóch połówek składających się w jedno zrobionych z kauczuku pokrytych sztucznym włóknem. Piłeczka powinna być w kolorze żółtym albo jak ktoś woli nazywać jaskrawo – zielonym.

Chwyty i zagrania

Jak można zauważyć oglądając tenisa wyróżnia się parę zagrań między innymi: lob, skrót, wolej, forhend, bekhend, serwis i smecz. Wszystkie te zagrania za pomocą rakiety i piłeczki opisanej wyżej. Nazwy tych wszystkich zagrań odnoszą się do pewnego momentu kiedy są wykonywalne i w jaki sposób. Poznaliśmy już zagrania to przejdźmy do chwytu. W najprostszy sposób, chwyt jest to ułożenie rakiety w dłoni tak aby łatwo było można wykonać jakieś zagranie.