1. Gra w tenisa zapewnia nam poprawę zdrowia i utrzymanie kondycji.

Gra w tenisa spala olbrzymią ilość naszych kalorii, jest to około 400-520 kalorii na godzine przy średniej intensywnośći gry. Jeśli chodzi o spalanie kalorii porównywalny z tenisem jest jogging, biegi narciarskie, oraz koszykówka. Korzyści zdrowotne oprócz spalania kalorii z gry w tenisa są takie jak np. poprawa wydolności naszego serca, poprawa pracy układu krążenia, zwiększenie przepustowości żył oraz powiększenie objętośći naszych mięśni. Chodzi tutaj najbardziej o mięśnie wykorzystywane najbardziej podczas uprawiania tego sportu,czyli obszary ramienia,mięśnie nóg oraz korpusu.

2. Praca zespołowa

Rozgrywki w tenisa szlifują umiejętnośći pracy w zespole. Używając odpowiedniej komunikacji,gestów oraz różnych taktyk jesteśmy w stanie bardzo zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Sport ten pozwala nam również poznać wiele ciekawych osób,z którymi będziemy w stanie rywalizować jak i współpracować na różnych szczeblach rozwoju w tenisie.

3. Sport bez ograniczeń.

Tenis jest grą, która nie posiada żadnych ograniczeń dotyczących wieku, oznacza to że jest przystępny zarówno dla młodszych jak i starszych osób co czyni ten sport uniwersalnym wiekowo, a to daje nam same plusy. Napewno miło oglądałoby się turnieje w których młodsi rywalizują ze starszymi, wtedy obie strony musiałyby przygotować na siebie specjalne taktyki aby odnieść zwycięstwo.

4. Poprawa własnego charakteru.

Przez to, że tenis ma głównie charakter sportowo-indywidualny jesteśmy w stanie poprawiać swój charakter, bo jesteśmy zdani tylko na siebie. Podczas ważnego meczu działamy w stresie a to pozwala nam nauczyć się panowania nad sobą w cięzkich sytuacjach,trzeźwej oceny sytuacji. Dlatego z upływem czasu będziemy mogli kontrolować nasze słabośći i nasze całe ciało. Również bardzo ważna jest umiejętność walki z porażką, którą poprzez budowanie silnego charakteru, pewności siebie i przede wszystkim nie poddawania sie, wygrywamy. A wszystkie te cechy możemy szlifować poprzez właśnie uprawianie tego sportu jakim jest gra w tenisa.

5. Rozwój myślenia strategicznego dzięki grze w tenisa

Tenis uczy nas strategicznego myślenia oraz samodzielnego rozwiązywania problemów. Podczas rozgrywki z silniejszym przeciwnikiem jesteśmy w stanie pokonać go za pomocą odpowiedniej taktyki, oraz wykorzystania czynników fizycznych. Każdy przeciwnik będzie dla nas odrębną zagadką do rozwikłania i będzie od nas wymagał innego podejścia do wygranej. Dlatego sport ten jest wyjątkowy i trzeba w nim wiele myśleć i posługiwać się wszystkimi zmysłami aby odnieść wymarzone zwycięstwo.