Tenis jest sportem z bardzo długą historią. Tenis taki, jaki znamy go w dzisiejszych czasach zaczął powoli pojawiać się w XIX wieku, ale sporty podobne do tenisa już były na długo przed tym okresem. Najbardziej znaną organizacją tenisową, założoną w roku 1913, jest ITF, czyli Międzynarodowa Federacja Tenisowa (International Tennis Federation), która ma na celu promocję oraz organizację turniejów tenisa na całym świecie. Organizują oni bardzo dużo różnych turniejów oraz imprez tenisowych – między innymi turniej Wielkiego Szlema. Jeżeli interesuje was to, jak wygląda tenis w innych regionach – to koniecznie przeczytajcie ten wpis.

Tenis – wiele turniejów – zasady takie same

Zasady tenisa na całym świecie są dokładnie takie same. Jako że wiele turniejów jest organizowanych przez wyżej wspomniane ITF, nie ma miejsca na żadne odchylenia i wszystko jest ujednolicone. Dzięki temu sport ten jest bardzo popularny, oraz bardzo chętnie oglądany przez wiele osób w telewizji, gdy akurat transmitowany jest jakiś turniej wysokiego szczebla.

Światowy dzień tenisa

Wiecie że w pierwszy poniedziałek marca obchodzimy Światowy Dzień Tenisa? Święto to jest stosunkowo nowe – dlatego też mało kto o nim wie. Po raz pierwszy Światowy Dzień Tenisa był świętowany w roku 2013, 4 marca. Czy to święto to sama nazwa, czy ma na celu coś więcej? Otóż Światowy Dzień Tenisa ma na celu szerzenie wiedzy o tenisie, oraz zachęcanie ludzi do gry w niego.

Szkółki tenisa w każdym mieście

Szkoły tenisa możemy znaleźć na całym świecie. W końcu jak inaczej najmłodsi mieliby się nauczyć dobrze grać w tenisa? Dlatego też niezależnie od tego czy mieszkacie w Krakowie, Berlinie, Londynie czy też w Nowym Jorku. W każdym z tych miast na sto procent znajdziecie jakąś szkołę tenisową. Posiada to bardzo ważne znaczenie dla całego sportu. Dzięki temu, że szkoły tenisa są w zasięgu prawie każdego, sport ten stał się niesamowicie popularny na całym świecie. Codziennie dobrze bawi się przy grze w tenisa wiele osób, najmłodszych jak i starszych.