Tenis w naszym kraju, jak i na całym świecie jest bardzo popularnym sportem. W Polsce jego popularność stale rośnie – głównie wśród dzieci i młodzieży. Wiele dzieci zaczyna uczyć się gry już w wieku pięciu, czasami czterech lat – już wtedy powoli zaczynają uczyć się podstaw gry. Nauka gry w tenisa nie wymaga drogiego sprzętu ani wysokich opłat – dlatego też wiele rodziców decyduje się na zapisanie swoich dzieci do szkółki tenisowej. Skoro tenis jest tak popularnym sportem, to coś poza kwestią rozrywkową oraz rywalizacją musi za nim przemawiać, prawda? W tym wpisie dowiecie się, dlaczego warto grać w tenisa oraz jakie cechy tenis pomaga nam kształtować.

Tenis zapewnia rozwój umiejętności manualnych oraz koordynacji oko-ręka

Niezależnie od naszego wieku, gra w tenisa zapewnia nam rozwój naszych umiejętności manualnych, oraz rozwija naszą koordynację wzrokowo-ruchową. Jest to bardzo ważna cecha, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy mało kto decyduje się na aktywne uprawianie sportu. Nawet jedna gra w tenisa raz na jakiś czas może zdziałać cuda dla naszego organizmu – i dodatkowo jest bardzo przyjemna.

Rozrywka jaką zapewnia nam gra w tenisa

Sama radość z gry w tenisa może być dla nas bardzo dużą motywacją. Gdy będziemy regularnie grać w tenisa, to nasz organizm będzie ciągle się rozwijał – dzięki rywalizacji, aktywności fizycznej oraz skupieniu. Dzięki temu, że tenis jest sportem bardzo przyjemnym to nawet nie zauważymy, jak bardzo nasz organizm się zmienił dzięki regularnej grze – oczywiście pozytywnie. Regularna gra w taki sport jakim jest tenis wcale nie jest ciężka – każde większe miasto np. Kraków jest pełne szkółek tenisowych.

Kondycja

Regularna gra w tenisa gwarantuje nam wzmocnienie naszej kondycji. Ma to bardzo ważne znaczenie szczególnie wtedy, gdy nie zajmujemy się inną aktywnością fizyczną poza tenisem – wtedy od razu zauważymy różnicę, oraz poczujemy że nasz organizm jest dużo mocniejszy oraz wytrzymalszy niż przedtem.

Nawiązywanie nowych znajomości dzięki grze w tenisa

Mecze w tenisie są prowadzone głównie pomiędzy osobami w podobnymi wieku. Dlatego też dzięki tenisowi możemy poznać wiele różnych ciekawych osób. Może być to dla nas dodatkową motywacją.