Tenis to piękny sport, który nadal cieszy się wielką popularnością w kilkunastu krajach na całym świecie. Ze względu na wzrost liczby widzów na stadionach rozgrywane są duże turnieje tenisowe. Stadion tenisowy jest miejscem odkrytym lub krytym, gdzie rozgrywane są mecze tenisowe lub turnieje, które może oglądać wiele tysięcy ludzi. Podczas gdy największe stadiony znajdują się w USA, Chinach czy Wielkiej Brytanii, inne kraje takie jak np. Singapur mogą pochwalić się dużymi obiektami poświęconymi wyłącznie tenisowi. W tym artykule chciałbym zamieścić informacje o trzech największych stadionach tenisowych wraz z ich maksymalną liczbą widzów.

Arthur Ashe Stadium

Stadion Arthur Ash to stadion tenisowy z odkrytym wysuwanym dachem w dzielnicy Queens w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Stadion ten może pomieścić aż 23 200 widzów jednocześnie i jest największym tego typu obiektem na świecie. Obiekt ten nie jest tylko największym tego typu miejscem pod względem pojemności na świecie, ale jest także głównym stadionem czwartego i piątego finału turniejów Grand Slam i US Open. Ten stadion do tenisa został oficjalnie otwarty w 1997 roku, zastępując stadion Louisa Armstronga jako główne miejsce rozgrywania turniejów. Miejsce to nosi imię światowej sławy profesjonalnego tenisisty Arthura Roberta Ashe. W roku 2016 po latach opóźnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi, na stadionie zainstalowano wysuwany dach, czyniąc go tym samym jednym z niewielu takich obiektów na świecie.

Arena O2

Arena O2 jest kolejnym miejscem światowej sławy do gry w tenisa, znana jest również jako North Greenwich Arena w odniesieniu do Letniej Paraolimpiady w 2012 i Letniej Olimpiady przyjęła się również nazwa O2 Arena. Stadion ten jest drugim co do wielkości takim obiektem na świecie i drugim pod względem pojemności, miejsce to może pomieścić do 17 500 osób. Jest to największy budynek pod względem powierzchni użytkowej na świecie. Arena ta została zaprojektowana i zbudowana w latach 2003-2007 a jej oficjalne otwarcie przypadło na 24 czerwca 2007 roku.

Indian Wells Tennis Garden

Trzeci co do wielkości stadion do tenisa położony w Palm Springs W Kalifornii. Obiekt ten może pomieścić około 16 000 osób czyniąc trzecim co do wielkości stadionem i drugim co do wielkości stadionem tenisowym na wolnym powietrzu. Obiekt ten został zbudowany w marcu 2000 roku i jest również całorocznym miejscem odbywania się zawodów zarówno kobiet, mężczyzn jak i juniorów.