Tenis jest uprawiany przez blisko 100 milionów ludzi na całym świecie, również w Polsce. Co rok w tę dyscyplinę gra coraz więcej osób. Kiedyś ten piękny sport był uznawany tylko dla najbogatszych osób i kojarzył się tylko z wyższą warstwą społeczną, lecz w czasach współczesnych możemy stwierdzić że ta dyscyplina sportowa przeżywa swój rozkwit na miedzy narodową skale, ale również w Polsce, powodem tego stanu rzeczy mogą być coraz lepsze wyniki naszych zawodników oraz zawodniczek na miedzy narodowych turniejach. Tenis jest również dyscypliną olimpijską do 1988r. Zasady gry zmieniły się nieznacznie od początku powstania gry. W tenisa można grać w pojedynek jeden na jednego, dwie osoby tej samej płci na dwie osoby tej samej płci lub dwie osoby różniej płci na dwie osoby różniej płci. Jeżeli chcielibyśmy zacząć przygodę z tenisem musimy pamiętać że to też są wydatki na przykład na: rakietę do gry, odpowiednie obuwie do kortu.

Tenis jako dyscyplina sportowa

Pierwszy turniej został rozegrany w 1913r w Paryżu, a pierwsze turnieje profesjonalistów zostały nazwane pro tours oraz pro championships. W Polsce najbardziej rozpoznawalnymi sportowcami w tą dyscyplinę są zawodnicy tacy jak: Jadwiga Jędrzejowska, Wojciech Fibak, Łukasz Kubot, Agnieszka Radwańska oraz Jerzy Janowicz. W Polsce od wielu lat jest prowadzony Polski Związek Lawn Tenisowy.

Ciekawostki

W tenisie gra się aktualnie żółtymi piłkami mimo to dopuszczalne są też białe a kiedyś można był grać czarnymi, aktualnie nie gra się już nimi na turniejach ponieważ z przeprowadzonych badań wynika że żółte piłki są lepiej widoczne przed telewizorami. Buty tenisowe najczęściej są na szerokich i płaskich powierzchniach ponieważ pomagają one utrzymać równowagę. Długość ramienia rakiety tenisowej nie może przekraczać 29 cali a szerokość 12,5 cala. Uchwyt musi być pozbawiony jakichkolwiek przedmiotów lub urządzeń które mogły by ograniczać drgania lub rozmieszczeni masy rakiety