Swoje początki tenis współczesny ma już w 19 wieku kiedy to niejaki major Harry Gem ze swoim znajomym wymyślił grę będącą mieszanką dwóch popularnych w tamtym okresie dyscyplin sportowych. Początkowo rozgrywka miała miejsce na polu przeznaczonym do gry w krokieta. Kilka lat pózniej bo w 1872 powstał pierwszy na świecie klub tenisowy. Pózniej tenis stawał się tylko coraz bardziej popularny i trwa do dziś.

Turnieje tenisa ziemnego

Kiedy myślimy o turniejach w tej dyscyplinie to zazwyczaj pierwsze co przychodzi nam na myśl to Wimbledon, oczywiscie jest to poprawna myśl gdyż jest to najdłużej trwający z czwórki tak zwanych wielkoszelmowych turniei.
Do Wielkoszelmowych zaliczamy:

Wimbledon – pierwszy duży turniej tenisowy, miał miejsce w roku 1877. Brało w nim udział 22 mężczyzn a nagroda na dzisiaj wynosiła by około 50zł

US Open – powstał w 1881 roku, jak po nazwie można się domyśleć były to mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. Początkowo brali w nim udział jedynie mężczyźni.

French Open – pierwszy turniej rozegrał się w 1891 roku we Francji. Warto dodać, że rozgrywki tego turnieju dzieją się na kompleksie kortów tenisowych sygnowanych imieniem Rolanda Garrosa – bohatera I wojny światowej.

Australian Open – najmłodszy z czwórki wielkoszelmowych turniei bo powstały w roku 1905, rozgrywani w Australii, początkowo ze względu na swoje położenie nie brało w nim udziału wielu topowych graczy w tamtym okresie.

Zalety grania w tenisa

Tenis jak każdy sport ma swoje zalety, oprócz tego, że spalamy przy nim kalorie to z mniej oczywistych:
Możemy wzmocnić nasze kości
Wyrabiamy sobie szybszy czas reakcji
Zwiększamy naszą rozciągliwość i napięcie mięśni

Kilka słów podsumowujących

Tenis jest sportem interesującym ze względu na jego historię oraz idealną dyscypliną do spędzenia czasu ze znajomymi a zasady są bardzo klarowne więc nie będzie dla nas trudne nauczyć się co i jak 🙂 Istnieją korty odkryte jak i zakryte więc warunki pogodowe nie będą stanowiły większego problemu.