Rozgrzewka przed treningiem to obowiązek zawodnika bez względu na poziom zaawansowania. Jest to nieodłączna część treningu dlatego naszym młodym adeptom tenisa staramy się wpajać to od najmłodszych lat. Jest to swego rodzaju higiena treningowa. Celem rozgrzewki jest przygotowanie organizmu do podjęcia wysiłku fizycznego. Po prawidłowo wykonanej rozgrzewce będziemy mieli pewność, że w części głównej treningu nie przydarzą się przykre incydenty w postaci kontuzji.
Niestety większość dzieci nie pała chęcią to wykonania tej pierwszej fazy treningu w sposób stosowny i prawidłowy. Rozgrzewka wykonywana jest głównie „po łebkach” i byle jak najszybciej oraz niedokładnie. Z takimi przypadkami na treningach tenisowych z dziećmi spotykamy się bardzo często. Jak temu zaradzić?
Jak „zmusić” dzieci do przykładania się do rozgrzewki?

Odpuścić???
NIE !!!

Największy wpływ na przeprowadzenie treningu ma trener. To on pisze scenariusz całych zajęć. Od niego zależy czy w trakcie treningu zostaną uwzględnione podstawowe cele do zrealizowania.
W tym przypadku niesamowicie istotną role odgrywa KREATYWNOŚĆ.
Dzieci uwielbiają się bawić. Co zatem można zrobić? Oczywiście, że tak. Przeprowadzić rozgrzewkę w formie ZABAWY. Zabawa ta powinna zawierać elementy ogólnorozwojowe, ale świetnie by było jakby posiadała również paratenisowe elementy. Idealną rzeczą dodatkową jest „wrzucenie” delikatnej rywalizacji w zabawę (indywidualną/zespołową).
SUKCES GWARANTOWANY , a dodatkowa dawka uśmiechu na pewno będzie miała pozytywny skutek na dalszą część treningu!!!

Poniżej prezentujemy zabawy które mogą Was zainspirować do wymyślania turbokreatywnych rozgrzewek dla dzieci. W trakcie takiej rozgrzewki nawet najbardziej niechętne dziecko będzie się dobrze bawić. Polecamy 🙂