Podstawy tenisa wcale nie są skomplikowane. Wystarczy spojrzeć na to, że tenis jest bardzo popularnym sportem. Można spędzić nad nim wiele godzin dobrze się bawiąc. Aby zostać bardzo dobrym tenisistą trzeba spędzić wiele godzin na treningach. Trzeba kupić rakietę tenisową, odpowiednie obuwie i odpowiedni strój. Sprzęt można też wynająć za drobną opłatą.

Sprawa ubioru i doboru rakiety. Podstawy.

Aby móc zacząć trenować tenisa trzeba wybrać odpowiedni strój i obuwie. Do kortów tenisowych jest stworzone specjalne obuwie. Obuwie te należy bardzo dobrze dobrać musi ono być wygodne. Jeśli mamy w tym obuwiu spędzać po parę godzin to nie może być ono za ciasne ale i też nie za luźne. Jeśli chodzi o strój to jest on osobno dla kobiet i dla mężczyzn. Dla kobiet składa się z podkoszulka i spódniczki. Dla mężczyzn składa się on z podkoszulka i krótki spodenek. Oczywiście są to ubrania przystosowane specjalnie do tenisa. I tak jak w przypadku butów nasz strój musi być wygodny. Wybierając rakietę bierzemy pod uwagę czy dobrze leży w ręce, wytrzymałość na odbicia piłek i na jej poręczność.

Gra w tenisa a treningi.

Aby dobrze grać w tenisa trzeba dużo trenować. Podczas treningu można się nauczyć wielu ciekawych rzeczy na temat tenisa. W czasie pierwszego treningu trener wyjaśni nam ogólnie na czym polega gra w tenisa. Na następnych treningach dowiemy się jak trzeba trzymać dobrze rakietę tenisową, jak się ustawiać i jak odbijać piłkę. Jeśli trenujemy w jakimś klubie sportowym może nam się udać wystartować w jakimś turnieju tenisowym i osiągnąć nasz największy sukces życia.

Turnieje tenisowe.

Turnieje tenisowe mogą się odbywać pomiędzy klubami, amatorami grającymi w tenisa i pomiędzy sławnymi na całym świecie tenisistami i tenisistkami. Nagrodami w tych dwóch pierwszych mogą być różnego rodzaju medale, puchary lub dyplomy. Jeśli chodzi o najbardziej znane turnieje pomiędzy sławami tenisa nagrodami są też puchary i medale oraz czasami duża ilość gotówki.

Więc aby dobrze grać w tenisa i stać sławnym na całym świecie trzeba bardzo długo i ciężko ćwiczyć.