Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera, wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, ryalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. Dzięki odpowiedniej liczebności grup (do 15 os.) oraz bogatemu wyposażeniu boisk treningowych, każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań jak i rozwijania talentów, które drzemią w każdym małym człowieku.

Starannie wyselekcjonowana kadra trenerska to osoby, które bazując na swoim doświadczeniu oraz programie zajęć stworzonym specjalnie dla najmłodszych, wspierają chęć do ruchu młodych chłopców i dziewczynek i dają szansę na przeżycie niezapomnianych chwil.

W czasie zajęć dzieci, wykorzystując różne przybory, będą uczyły się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę jak i grać w mini meczach piłkarskich. Wszystkie te działania będą osadzone w scenariuszu zajęć wykreowanym na świat bliski dzieciom – wesołych bohaterów znanych z bajek i ich przygód.

Nadrzędnymi celami zajęć w SFP Akademii Piłkarskiej jest:

  • nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku;
  • wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw;
  • kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi;
  • propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej